Podlaskie firmy na najważniejszych targach przemysłowych w Europie - Hannover Messe 2019

W dniach 1-5 kwietnia 2019 r. odbyły się największe i najważniejsze w Europie targi przemysłowe - Hannover Messe 2019. Jest to wydarzenie, w którym uczestniczą przedstawiciele firm prawie ze wszystkich kontynentów. Są tam liderzy w swoich branżach, rynkowi potentaci, innowatorzy napędzający lokomotywę zmierzającą w kierunku gospodarki 4.0. Dzięki współpracy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Klastra Obróbki Metali (KOM) z Białegostoku firmy z Polski Wschodnie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Trendy w technologiach, automatyzacji, innowacje - jeśli ktoś planuje wyjść poza regionalny rynek i być na bieżąco z rozwiązaniami dla współczesnego przemysłu, nadążać za liderami, to powinien być w Hanowerze. W imprezie tej nie uczestniczą ludzie z przypadku, a jej rozmach robi wrażenie nawet na stałych uczestnikach ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń targowych - pomiędzy halami kursują autobusy, liczba wystawców liczona jest w tysiącach, organizatorzy spodziewają się łącznie nawet ponad 220 tysięcy odwiedzających.

We wspólnej prezentacji, obok biura KOM, uczestniczą: Promostal z Czarnej Białostockiej, Technology Applied z Białegostoku, Exparto z Sokółki, FIN z Kolbuszowej, Gumet z Kraśnika, Polish Intelligent Logic Controlers z Rzeszowa.

Jednocześnie wespół z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego zorganizowana została misja gospodarcza. Zaplanowano spotkania B2B między polskimi przedsiębiorstwami a potencjalnymi kontrahentami z zagranicy. Firmy same wybierały partnerów do bezpośrednich spotkań, zgodnie z typem poszukiwanej współpracy jeszcze przed wydarzeniem, rejestrując swoje profile. Każdy indywidualnie określił profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, który chciałby nawiązać widoczny dla pozostałych zarejestrowanych. Kilka dni przed rozpoczęciem giełdy kooperacyjnej wszyscy uczestnicy otrzymali szczegółowy, osobisty harmonogram spotkań, w którym zawarte były informacje o czasie, numerze stolika oraz dane firmy, z którą zaaranżowano spotkanie. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie efektywniej zaplanować swój czas podczas targów, z jednoczesnym odbyciem wielu spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami. W misji udział wzięły następujące firmy członkowskie KOM: ALEX z Kleosina, Lohr Polska z Białegostoku, Bendex z Wasilkowa, Lean Systems z Białegostoku i Agwo Serwis z Suwałk.

Language version
Polish
English_United States