Rozpoczęto przygotowania do kolejnej edycji Green Week (Zielony Tydzień)

Komisja Europejska rozpoczęła przygotowania do kolejnej edycji Zielonego Tygodnia, który odbędzie się w dniach 13 – 17 maja 2019 r. 

Prawa ochrony środowiska mają ogromny wpływ na nasze życie. Poprawiają jakość wody i powietrza, chronią przyrodę i zachęcają do recyklingu i gospodarki odpadami. Ale aby naprawdę zrobić znaczącą różnicę, te prawa UE muszą być właściwie wdrożone. Kolejna edycja Zielonego Tygodnia będzie elementem włączeniem się w proces wdrażania. Będziemy zadawać pytania w stylu: czy te prawa są naprawdę ważne i jakie są dodatkowe korzyści dla obywateli? Jak wygląda udana realizacja? Dlaczego istnieją "luki w implementacji"? Jak możemy przejść od wiedzy, że interesariusze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za te prawa, aby faktycznie je zrealizować? A co najważniejsze, w jaki sposób UE może ułatwić proces, upewniając się, że głosy obywateli są słyszane?

Zielony tydzień 2019 będzie obejmować wydarzenia w całej Europie, z oficjalną inauguracją w dniu 13 maja w jednym z państw członkowskich oraz szczytem wysokiego szczebla w Brukseli w dniach 15-17 maja.

Zaproszenie do składania wniosków dotyczących wydarzeń dla partnerów jest już dostępne online. Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzeń partnerskich, zapoznaj się z wytycznymi zamieszczonymi na stronie: www.eugreenweek.eu.

Language version
Polish
English_United States