Rusza kampania „UE w moim regionie”

Kampania „UE w moim regionie” stanowi dla obywateli idealną okazję do tego, by dowiedzieć się osobiście, w jaki sposób środki finansowe z unijnego budżetu poprawiają ich jakość życia, a następnie podzielić się swoimi obserwacjami z innymi.

Do końca maja zainteresowani obywatele będą mieć możliwość zapoznania się z setkami projektów współfinansowanych przez Unię w 27 krajach UE. Niektórzy mogą być pozytywnie zaskoczeni tym, że projekty unijne są realizowane tuż za rogiem.

Co więcej, inicjatywa „UE w moim regionie” zachęca obywateli do bezpośredniego uczestnictwa w upowszechnianiu informacji o Unii oraz rezultatach unijnych inwestycji na szczeblu lokalnym. Konkurs fotograficzny, konkurs na blog oraz quiz dotyczący europejskich regionów są organizowane właśnie po to, by obywatele mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i osobistymi historiami związanymi z projektami finansowanymi z unijnych środków. Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu komentuje:

Podczas Dni Otwartych Projektów Unijnych beneficjenci funduszy UE — we współpracy z ponad 250 organami regionalnymi i krajowymi — przyjmą tysiące obywateli w miejscach realizacji swoich projektów lub na specjalnych wydarzeniach. Interaktywna mapa umożliwia zainteresowanym osobom znalezienie projektów z kampanii zlokalizowanych w ich pobliżu.

Konkurs fotograficzny (23 kwietnia – 31 sierpnia) ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe inwestycje poczynione w europejskich regionach dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zdjęcia wybranego projektu współfinansowanego ze środków UE: pierwsza fotografia ma przedstawiać projekt (artystyczna, kreatywna interpretacja), a druga zbliżenie na tabliczkę lub billboard z informacją na temat finansowania oraz unijną flagą. Z 30 najlepszych prac powstanie mobilna wystawa fotograficzna, która będzie pokazywana w całej Europie.

Kolejnym punktem kampanii jest konkurs na blog, w ramach którego do 31 sierpnia można nadsyłać teksty dotyczące projektów współfinansowanych przez UE. Mogą być napisane w dowolnym oficjalnym języku UE. Troje laureatów tego konkursu zostanie zaproszonych do udziału w trzytygodniowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb, pełnym programie szkoleń z zakresu komunikacji w UE.

Zachęcamy też obywateli do wzięcia udziału w „Quizie”, który sprawdzi wiedzę na temat unijnych regionów i ich kultury. Co dwa tygodnie będziemy wybierać zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma kosz z europejskimi smakołykami.

Language version
Polish
English_United States