Ta inwestycja ma być odpowiedzią na rosnące potrzeby w zakresie opieki nad zwierzętami oraz ważnym elementem rozwoju kierunku weterynarii, który planuje uruchomić Uniwersytet w Białymstoku. W piątek, 22 maja, list intencyjny w tej sprawie podpisali: marszałek Łukasz Prokorym, minister rolnictwa Stefan Krajewski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Mariusz Popławski oraz zastępczyni prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Magdalena Kiciak-Kucharska.
Nowoczesna Klinika Weterynaryjna ma powstać na terenie Uniwersytetu w Białymstoku. W poniedziałek, 4 maja, marszałek Łukasz Prokorym wraz z przedstawicielami administracji rządowej, samorządowej oraz uczelni podpisali list intencyjny, który otwiera drogę do realizacji tej inwestycji.
Zwiększenie dostępności nauki, wyrównanie szans uczniów oraz poprawa jakości kształcenia – to główne założenia projektu, który będzie realizowany w 30 placówkach z Suwałk i okolic. Umowę w tej sprawie podpisali podczas środowego, 29.04, spotkania marszałek Łukasz Prokorym i członek zarządu Bogdan Dyjuk.